V prvom rade sa treba spýtať samého seba čo okrem tepla vlastne chceme.

Nízke prevádzkové náklady systému?

Nízka spotreba energií?

Kvalita a spoľahlivosť?

Kúrenie za nízku cenu?

…..?

 

Samozrejme, že všetky tieto veci človek chce ale nie vždy je ochotný ich aj zaplatiť keď, že to patrí do kategórie komfort a pohoda. Je to ako s autami – čím väčšia výbava – tým vyššia cena. Často krát teda treba hľadať kompromis.

Som zástanca teórie “teraz si trochu priplatím a mám pokoj na celý život”. Takto sa to snažím ponúkať aj zákazníkom. Nie je to spôsob ako ťahať z niekoho peniaze, ide o ponuku ktorej sa v rámci reklamácie do budúcna ako firma nemusím báť. Všetko je vecou ponuky/dopytu a samozrejme aj o komforte a pohode ktorú zákazník požaduje.

Ak sa jedná o nízke prevádzkové náklady vykurovacieho systému jednoznačne odporúčam systém podlahového vykurovania s čím súvisí aj malá spotreba energií. Na druhej strane je to materiáloo trochu drahšie (systémová doska, kondenzačný kotol, AL-PEX rúry /m2). Nemôžeme ale zabudnúť na návratnosť, ktorá je cca 5-7 rokov. Jedná sa o systém, kde kotol vykukuje 100-150 L vody (pri cca 120 m2) na úroveň max 420C v dvoch/troch cykloch za 24h kde výsledkom je znamená malá spotreba plynu.

 

Ak sa jedná o kúrenie za nízku cenu prichádza na rad ústredné kúrenie. Ide o časovo menej náročný systém (doby montáže) a o mnoho lacnejšiu verziu tepla (z hľadiska výslednej ceny materiálu). Na druhej strane ide o systém väčšej spotreby energií kedy pri tých istých 120 m2 sa na vykurovanie použije cca 350-450 L vody  s ohrevom na 70-850 C a rádovo 5-7 cyklov za 24h.

 

ZÁVER: Sami viete čo si môžete dovoliť,tak rozhodnutie je na Vás.

Poradenstvo na : info@servis-kotlov.eu

                             0905 597 354